Z jakiego powodu banki odmawiają udzielania kredytów?

Banki są podmiotami zaufania finansowego. Funkcjonują według bardzo szczegółowo określonych reguł. Są one zobowiązane do proponowania swoim klientom wyłącznie produktów posiadających potwierdzenie określonego bezpieczeństwa finansowego dla obu stron umowy. Nie mogą więc nakładać zbyt dużych należności, marż i oprocentowania.
Zabezpieczając się przed przekazaniem pożyczki osobom niewypłacalnym, banki sprawdzają historię kredytową swoich pożyczkobiorców. Korzystają w tym celu bazy informacji gospodarczej.
Banki odmawiają udzielenia pożyczek osobom, które nie mogą wykazać się wiarygodnością finansową, czyli według banku, nie będą mogły bezproblemowo spłacać zadłużenia.
Do zdefiniowania zdolności kredytowej potencjalnego klienta korzysta się z wielu parametrów. Należą do nich: przychód kredytobiorcy, wiek, ilość kart kredytowych, które posiada, miesięczne opłaty, liczbę osób w rodzinie, stan cywilny kredytobiorcy, rodzaj umowy o pracę, posiadane zabezpieczenia, a także wariant kredytu.

Kredyty bez zdolności wypłacalności mogą być udzielane tylko przez firmy pożyczkowe. Nie są one ograniczone takimi utrudnieniami prawnymi, nakładanymi przez państwo .
Kredyty bez zdolności kredytowej w parabanku dostępne jest dlatego gdyż firmy te nie korzystają z baz informacji gospodarczej lub korzystają wyłącznie z części z nich. Kredytobiorcy, których przeszłość zadłużenia nie jest bardzo zła mogą oczekiwać na otrzymanie pożyczki.

Aby wybrać najkorzystniejszy kredyt bez zdolności kredytowej, należy dobrze zapoznać się z produktami finansowymi równych firm. W tym celu najlepiej jest wykorzystać narzędzie sieciowe nazwane porównywarką pożyczkową. Tworzy ona zestawienia ofert ze względu na ich różne właściwości. Bierze pod uwagę zarówno wysokość pożyczki, okres jej spłaty, liczbę rat. Można również odszukać nieznane dotąd produkty finansowe, które mogą okazać się dla nas najkorzystniejszym rozwiązaniem.