Przenikanie sportu i biznesu – jakiego typu płaszczyzny mogą się odnosić do tego zjawiska?

Jeśli ktoś pomyślał po przeczytaniu tytułu, że tekst ma na celu skojarzenie z największymi korporacjami, które wytwarzają sprzęt czy odzież sportową, chcę w stu procentach zaprzeczyć – to nie o to chodzi. Chodzi mi raczej o to, jak będzie przedstawiać się zależność między zespołami w sporcie oraz tymi, które działają w biznesowym świecie?

Profesjonalne zespoły, to w każdym przypadku takie, które połączone są poprzez silne więzi, w których zauważalne jest wielostronne zaufanie i szacunek dla współczłonków, kładzie się ogromny nacisk na efektywnie przebiegającą współpracę. Wtedy, niezależnie czy polem działań jest boisko czy też przestrzeń projektowa, z wdrażaniem strategii oraz działań w sprzedażowym ujęciu, mówimy o progresie w płaszczyźnie wyników.
W skali naszego państwa, jeszcze do niedawana wcale nie zauważano istnienia tej zależności. Dzięki przechwyconym z zachodu trendom, do Polski zawitały takie rozwiązania, które stanowią świetne narzędzia dla budowania zespołów – tych sportowych, a także tych w firmach. Przeważnie, tymi działaniami w formie warsztatów i seminariów z różnymi ćwiczeniami, zajmują się wykwalifikowani absolwenci psychologii, szkoleniowcy.
Jakie profity będą się łączyć z takiego typu szkoleniami? Perfekcyjnie opisuje to na swojej stronie www Joanna Denus – dyplomowany i doświadczony psycholog sportu. Jednym z elementów, o których można poczytać na łamach serwisu psycholog sportu, jest tak zwany trening symulacji mentalnych. To interdyscyplinarne działanie, które ma za zadanie podwyższenie skuteczności na gruncie sportowym czy biznesowym. Generalnie, dzięki zastosowanemu treningowi mentalnemu, możemy doskonale zapanować nad swoją orientacją na osiąganie celów i wyników.
Pragnę Was wszystkich zaprosić do tego, byście przyjrzeli się z bliska stronie i zastanowili odnośnie tego, jak ogromne plusy macie szansę dla siebie pozyskać z takiego typu działań.